Hanyho bastlírna
Poslední změny
KeyCode/Alarm
Arduino
USBasp ISP programátor
Arduino
Mega8 Loader
Arduino
LPC interface
Hardware
Simple SNMP
Hardware
Řadič LCD
Hardware
J-Link
Hardware
AVR miniTOOL
Hardware
10-BaseT
Hardware
LCD SPI
Hardware
UDP Audio
Hardware
ZyXEL patch
Hardware
KIT NXP LPC17xx
Hardware
I2C LPT
Hardware
Xilinx DLC10
Hardware
Patmel USB
Hardware
POE injektor
Hardware
Xilinx ISE
Software
CPLD kit Kraken
Hardware
FT2232-USB
Hardware

CPLD kit - Kraken

Tento jednoduchý kit Kraken z MCU serveru je obdobou originálu publikovaným výrobcem XILINX upraveným pro 3,3V verze CPLD, zalíbil se mi a postavil jsem si ho také, obsahuje vše potřebné pro první pokusy s CPLD (XC95xxXL), tj. stabilizátor 3.3V generátor impulsů, LED a tlačítka, během dalších pokusů jsem doplnil ještě patici např. pro CPU Atmel 2313 do volného připraveného místa vlevo.


Deska obsahuje patici PLCC44 do které je možné umístit CPLD XC9536XL nebo XC9572XL. Všechny vývody CPLD jsou vyvedeny na dutinkové lišty. Napájení a signály JTAG jsou propojeny na DPS se zdrojem a programovacím konektorem. Osmice LED diod a čtyři tlačítka jsou opět vyvedena na dutinkové lišty. Jednoduchý generátor hodinového signálu cca 20Hz vytváří TLC555 v klasickém zapojení AKO. Zapojení zdroje 3.3V je klasické s LM317. Všechny součástky jsou umístěny na jednostrané DPS. Omezovací odpory LED diod, pullupy u tlačítek a blokovací kondenzátory CPLD jsou v SMD (1206) provedení umístěny ze strany spojů. Deska obsahuje jednu drátovou propojku.


Jako nezbytný doplněk toho kitu můžeme použít jednoduchý JTAG programátor do LPT portu počítače, pokud nemáme k dizpozici jiný.