Řadič původně navržený pro sadu LED maticových displejů např. TC07-11HWA (Kingbright) upravený pro použítí s displeji LCD u kterých stávající řadič nevyhovoval nebo došlo během provozu k jeho zničení.
Základem celého řadiče je několik za sebou zapojených posuvných registrů 74*595, kde každý bit posuvného registru budí sloupec a dekodér 1z8 *4051 budí jednotlivé řádky, společná anoda/katoda v tomto případě VLCD pak slouží k nastavení jasu/kontrastu. Příkladem LCD se dvěma řádky a šestnácti znaky 5x8 bodů = (16x5) 80 sloupců a (2x8) 16 řádků, ale je možné stejně dobře zapojení předělat např. pro grafické LCD 128x64 apod..
Řídící signály/ovládání:
Řadič můžeme máme-li dostatek volných pinů připojit přímo k CPU, všechny signály jsou výstupní tj. A1, A2, A3, INH1, INH2, G a RCK, SCK, SER1, SER2 (popř. jen SER1 zapojíme-li SER2 na výstup QH1) celkem 10 (9) pinů, SCL aktivní v 0 připojíme na reset CPU.
Protože řadič nemá žádnou inteligenci musí obslužný program zajistit, v pravidelných intervalech zápis dat sloupců do posuvného registru (SERx a SCK), zkopírování do výstupního registru (RCK), výběr příslušného řádku k datům (Ax) a aktivave G a INH pro zobrazení, po RCK už můžeme posílat data pro další řádek (SERx a SCK), rychlost obnovy dat je pro různá LCD rozdílná, a je závislá o na okolní teplotě, v průměru stačí celý LCD překreslit jen cca 8x za sekundu.
Navržená oboustranná deska plošného spoje je záměrně co nejmenší aby nezabírala místo na čelním panelu přístroje a bylo možné v její blízkosti umístit tlačítka a další potřebné ovládací prvky, případně je přidat na desku.
Připojením CPU ATtiny2313/4313 můžeme řadič učinit inteligentní a překreslování nemusíme řešit v řídící aplikaci a je možné zapisovat např. ASCII znaky.
ATtiny s dvaceti vývody se vejde na původní malou desku plošného spoje, a je možné tak vytvořit samostatný inteligentní zobrazovací panel a v závislosti na řídícím programu ovládaný po sériovém portu (RXD, TXD), SPI, I2C nebo jako LCD s radičem HD44780A čtyři datové a tři řídící signály.